Facebook Reklamlara "Shop Now" Butonunu Ekliyor

No Comments

Dördüncü çeyrek raporlarını açıklayan ve bu çeyrekte 2,59 milyar dolarlık ciro elde eden Facebook, önümüzdeki günlerde ileti reklamları üzerine Shop Now butonu ekleyerek markaların verdikleri reklamlarda kullanıcıların alışverişe yönlendirmelerini kolaylaştıracağını açıkladı.
Call to action butonlarına yönelik çalışmalar yaptığını dile getiren Facebook, önümüzdeki haftalarda bu uygulamaların markalar tarafından kullanılabileceğini belirtti. Shop Now (satın al) butonunun yanı sıra, Learn More (daha fazla öğren), Sign Up (kaydol), Book Now (rezervasyon yap) ve Download (indir) gibi butonlar da ileti reklamlarında yer alabilecek.
Aylık aktif kullanıcı sayısı 1,23 milyarı geçen sosyal ağ, bu uygulamayla beraber markaların verdikleri reklamlarla daha fazla geri dönüş almalarını sağlayacak. Bu reklamlar kullanıcıların haber akış sayfalarında gösterilecek ve yukarıda bahsettiğimiz butonlar reklamın sağ alt köşesinde yer alacak.
Facebook bu butonların yanı sıra markalara bir takım yenilikler daha sunmayı planlıyor. Bu yeniliklerle beraber markaları kullanıcıların eyleme geçmeleri için onları teşvik edebilecekler ve mobil veya web fark etmeksizin bunları yapabilecekler.
1,23 milyarlık aktif kullanıcı sayısı bulunan Facebook’un mobil kullanıcılarının sayısı ise 2013’ün son çeyreğinde 945 milyona yükseldi. 2012’nin dördüncü çeyreğinde bu rakam 680 milyonken, 2013’ün başında 751 milyona ulaşmıştı.
Sosyal ağın günlük aktif kullanıcı sayısı ise 2013’ün sonunda 757 milyona ulaştı ve yıllık olarak bakıldığında yüzde 22’lik bir artış olduğu görülüyor. Mobilden günlük olarak aktif bir şekilde sosyal ağa bağlananların sayısı ise 556 milyon ve bir yıl öncesine göre bu rakamda da yüzde 46’lık bir büyüme söz konusu. Toplam mobil kullanıcı sayısı ise bir yıl öncesine kıyasla yüzde 39 arttı.
Facebook’un aylık aktif kullanıcılarının yüzde 76,83’ü sosyal ağa mobil cihazlarından erişirken, günlük aktif kullanıcılarının yüzde 73,44’ü mobil üzerinden Facebook’a giriş yapıyor.
Facebook’un çeyrek raporuna göre şirket 2013’te toplam 7,87 milyar dolarlık bir ciroya ulaştı ve bir önceki yıla kıyasla yüzde 55’lik bir artış söz konusu. Şirketin net karı ise 2013 yılında 1,5 milyar dolar seviyesine geldi. 2013’ün dördüncü çeyreğinde şirketin cirosu 2,59 milyon dolara ulaşırken, hisse başına değeri ise 0,31 dolar oldu
Kaynak: http://eticaretmag.com/facebook-shop-now-butonu/

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın