Altın ve Mücevher Üzerine XML Veren Firmalar

No Comments

Daha önce burada ve burada XML veren firmaları sizlerle paylaşmıştım. Şimdi de yeni bir liste paylaşmak istiyorum. Bu defa kaynak bulmak ve güncel bir liste oluşturmak biraz uzun sürdü ancak daha derli toplu bir data olduğunu düşünüyorum.

Altın ve gümüş ürünlerinde tedarikçi bulmak oldukça zor, çünkü tedarikçinin genellikle tüm ürünleri stoğunda tutması beklenir. Haliyle altın gibi değerli ve sürekli değişen fiyata sahip bir ürün grubunda hem stok bulundurmak hem de bu stoğu paylaşmak kolay değil.

Altın XML entegrasyonunda diğer sektörlere nispeten daha güçlü ve maliyetli anlaşmalar da karşımıza çıkabiliyor. Yukarıda bahsettiğim sebepler bunda büyük etken ancak asıl önemli konu XML güncelliğinin her 2 taraf için de (XML alan ve veren) risk oluşturması. Anlık olarak fiyatı güncellenen ürünlerin fiyat güncellemesinin de sık ve hızlı olması kaçınılmaz bir durum ortaya çıkarıyor.

İlerleyen günlerde bu kategorileri tek başlık altında toplayarak sağlam bir data oluşturmayı planlıyorum. O zaman hem sizler için hem de benim için sağlam bir arşiv edinmiş olacağımı düşünüyorum. Bu sürede göstereceğiniz anlayış ve bekleyiş için şimdiden teşekkür ederim.

Tabi burada şuna da dikkat etmek lazım. Bazı firmalar her isteyene XML vermeyebilir ya da XML için bir ücret talep edebilir, benim paylaştığım listenin karşılığı ise tam olarak daha önce XML vermiş firmalar olarak düşünülebilir.

Kategori Firma Adı Web Site
Gram Altın, Gram Gümüş, Sarrafiye Gram Altın http://www.gramaltin.com
Altın Harem Altın http://www.haremaltin.com
Takı & Aksesuar, Mücevher Ejoya http://www.ejoya.com
Takı & Aksesuar, Mücevher Bella Gloria http://www.bellagloria.com
Takı & Aksesuar, Mücevher Gold Store http://www.goldstore.com.tr
Takı & Aksesuar, Mücevher Koçak Gold http://www.kocakgold.com
Takı & Aksesuar, Mücevher, Saat Ariş Pırlanta http://www.arispirlanta.com
Gümüş Takı Aksesuar,Altın Takı, Pırlanta Glorria http://www.glorria.com
Altın Takı, Pırlanta Şen Altın http://www.senaltin.com

Faydalı olması dileğiyle, bol kazançlar.

AYZ Dijital olarak e-ticaret sitelerine özel çözümler üretiyoruz. Daha fazla hit, satış ve daha yüksek sepet ortalamaları için fikirler geliştirip sizlere sunuyoruz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın