E-ticaret Yazılımı Alınabilecek Firmalar – 2020

No Comments

Aslında e-ticaret yazılımı alınabilecek firmalar konusuna daha önce BURADA değinmiştim ama aldığım yorumlar sonucunda eski yazıyı güncellemek yerine daha yeni bir yazı yazmaya karar verdim.
Listeye geçmeden önce belirtmeliyim ki eski listede bulunan firmaları tekrardan paylaşmamak adına bu listeye almadım. Ayrıca ülkemizde gerçekten çok başarılı bulduğum ajanslar, yazılımcılar ve danışmanlar var. Ancak bu firma ve kişilerin ana işi e-ticaret yazılımı olmadığından listeye eklemedim. Buna en iyi örnek yine benim aslında 🙂
Opencart, Prestashop, Magento ve Woocommerce ile pek çok prjeye kurulum desteği verdim ancak benim ana işim e-ticaret yazılımı değil. E-ticaret sitelerine ihtiyaç duydukları alanda destek ve danışmanlık vermek.

Yeni listedeki firmaları aşağıda görebilirsiniz.
ShopPhp:
ShopPhp biraz diğerlerinden ayrılan bir yazılım firması. Ana amacı paket kiralamaktan ziyade yazılımı satmak. Aldığınız yazılımı kendi sunucunuzda barındırabilirsiniz. Bu da size sunucu konusunda esneklik sağlarken özül bir güncelleme ya da modül geliştirme gibi konularda ek maliyet çıkarabilir demek. Ancak firmanın kullanıcı yorumları genelde çok başarılı ve ygun fiyatlı olduğu yönünde. Kesinlikle denemeye değer.
Firma Site Adresi: https://www.shopphp.net
Faprika:
Faprika uzun zamandır bildiğim ve genelde markaları ile öne çıkan firmaların tercih ettiği bir yazılım firması. Paket yazılım yerine ihtiyaca uygun yazılım tercih etmekteler. Geliştirmeler ve modüller eş zamanlı olarak paketlere yansıtılıyor.
Firma Site Adresi: https://www.faprika.com
iMağaza:
İşte kafada soru işareti üstüne soru işareti barındıran firma. iMağaza için 20 kişiyle konuşsanız ilk 10 kişi yere göğe sığdıramazken 10 kişi yerden yere vurabilir. Nedenini çözemedim ancak benim gördüğüm 2 husus var.

  1. Sevenler genelde farklı yazılım tecrübesi edinmiş ve bu tecrübeye bakarak yorum yapmaktalar. Dolayısı ile ilk defa e-ticaret ile tanışırken iMağaza tercih edenler pişman olduklarını iletebiliyor.
  2. Her zaman söylerim her yazılım her sektöre uygun olmayabilir. Gıda sektöründe öncelikler farklıyken kuyum sektöründe bambaşka beklentiler öne çıkabiliyor. Bu yüzden sektörünüzün ihtiyaçlarını net belirleyip, yazılım belirlemeden önce bu beklentileri mutlaka görüşmekte fayda var.

Firma Site Adresi: https://www.imagaza.net

Akın Soft:
Muhasebe gibi önemli bir konuda öne çıkan yerli yazılımımız e-ticarete biraz da entegrasyon konuları yüzünden girdi sanıyorum. Pazaryerleri ile entegre olmak için arayüz geliştirirken bir de e-ticaret yazılımı geliştirmiş olduklarını düşünüyorum, çünkü panellerini incelediğimde çokça eksiği olduğunu görebiliyorum. Tabi bu geliştirmeyecekleri anlamına gelmez ama ana işi e-ticaret olmayan bir firmanın geliştirmesi de muhtemelen yavaş olacaktır. Bu listeye almamın sebebi de bu zaten.
Önemli referanslara sahip ancak bu referanslara muhasebe yazılımı sayesinde eriştiklerini tahmin edebiliriz sanırım.
Özellikle hem Akınsoft muhasebe programı hem de pazaryerlerine olan uyumu sayesinde tercih edilebilir bir yazılım.
Firma Site Adresi: https://www.akinsofteticaret.com
Dokuz Yazılım:
Dokuz Yazılım daha çok kitapçılara odaklanmış bir firma kültürüne sahip. Özellikle yayın evleri ile yapmış olduğu özel anlaşmalar sayesinde de XML arayışına girmeden ilk günden onbinlerce kitabı satışa çıkarabiliyorsunuz. Yalnız yaptıkları kampanyalara baktığımda vizyon konusunda bazı eksikleri olduğunu düşünüyorum. Bir yazılım firması banner çalışması konusunda kampanya yapmamalı bana göre.
Firma Site Adresi: https://www.dokuzyazilim.com
Aslında en başta da belirttiğim gibi pek çok yazılım temin edilebilecek firma mevcut, ancak tecrübe edinmediğim ya da hakkında bilgi toplayamadığım yazılımları burada paylaşmak istemedim. Benim aksime çalıştığınız firmaları, öne çıkan değerleri bu yazı altında paylaşırsanız çok sevinirim.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın