10 Ücretsiz SEO Araç ve Kaynakları – 1

No Comments

SEO işinin tüm internet sitelerini ilgilendirdiğini artık bilmeyenimiz yok. E-ticaret siteleri de arama motorlarında üst sıralara tırmanmak ve daha çok müşteri edinmek için SEO çalışmaları gerçekleştirmekte. Bu yazımda ücretsiz olarak sunulan 10 SEO aracını göreceksiniz.
Uyarı: Hileli ya da cracklenmiş bir uygulama paylaşmadım. Eğer amacınız bu tür bir program aramaksa üzgünüm, yanlış yerdesiniz.

1. Anchor Text Over Optimizasyon Aracı
http://www.removeem.com/ratios.php
Google’ın Penguin algoritması sonrası aşırı optimize anchor textler için endişeleniyor  musunuz? Sadece site adresinizi yazın ve tehlikeli olabilecek içeriklerinizi görüntüleyin.

2. Bing Webmaster Tools
http://www.bing.com/toolbox/webmaster
Google Web Yöneticisi Araçları’na benzemekte, ancak Bing, site yöneticileri için ilginç araştırma araçları ve kaynaklarını bir paket halinde sunmakta.


3. Bitly
https://bitly.com/
Çoğu insan URL kısaltma için Bitly kullanmakta, ancak bu platformun gerçek gücü, analiz yapısından geliyor. Paylaşmış olduğunuz linklerin istatistiklerini incelemenize yardımcı olacaktır.


4. Boomerang
http://www.boomeranggmail.com/
Boomerang size unutsanız bile, e-postaların gönderilmesini ve takibini sağlar. Blogger sitelerinize zamanlanmış içerik göndermek ya da e-postaların zaman ayarlı olarak iletilebilmesi için.


5. Buffer
https://bufferapp.com/
Online sosyal medya paylaşımlarınızı optimize edin. Buffer size daha fazla görünürlük için en uygun zamanlarda paylaşım yapmanızı sağlar.6. BuiltWith
http://builtwith.com/
Hemen hemen her web sitesi ile uyumlu olarak çalışır. Hem siteniz içinde hangi eklentiler (script ya da kod) kullanıldığını görebilmek için BuiltWith kullanın, hem de rakip sitelerin.


7. Buzzstream Tools Suite
http://tools.buzzstream.com/link-building
Çoğu insan bir sosyal platform olarak BuzzStream biliyorum, ama aynı zamanda ücretsiz bağlantı kurma olanağı sağlayan bir dizi araç sunuyor. Link inşaası eklentisi de favorim. Sizin yerinize yorum yapabileceğiniz siteleri arama motorlarında aratır.

8. Caption Tube
http://captiontube.appspot.com/
Ücretsiz ve kolayca YouTube videolarında başlıklar oluşturmak için kullanılır. Kullanışlılığı sayesinde izleyiciler için okunabilir bir transcript sunar.


9. CircleCount
http://www.circlecount.com/
Google+ analiz hızı için. Ücretsiz olarak takipçilerinizi izlemek ve paylaşımları analiz etmeye yarar. Zaman içinde kaç takipçiniz olmuş bakın.
Not: Yeniyseniz pek sonuç almayabilirsiniz.


10. İçerik Strateji Oluşturma Aracı
http://seogadget.com/content-strategy-generator-tool-v2-update/
Bu SEO aracı, anahtar kelime araştırması kullanarak, hedef kitlenizin boyutunu tahmin ederek, akıllı içerik strateji planı oluşturmanıza yardımcı olur.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın