Youtube Video Reklamcılıkta İlk Reklamlar Boy Göstermeye Başladı

No Comments

Bundan seneler önce ve henüz video reklamlar fikir aşamasındayken (bilen bilir) Gittigidiyor tarafından yapılan bir viral reklam büyük ses getirmişti.
Bir hanım kızımız sevgilisinden intikam almak için ona ait eşyaları Gittigidiyor üzerinden satışa çıkaracağını söylüyordu vs. Bu reklam öyle başarılı oldu ki sonrasında farklı senaryolarla yeni videolar ortaya çıkmaya başladı. Batesmotelpro ekibinin kurguladığı şarkılar gibi farklı varyasyonlarla hem ilgi çekildi hem de marka bilinirliği konusunda başarılı bir önayak olundu.
Buraya kadar ki kısmı aslında giriş amacıyla yazdım. Yazının bundan sonrası biraz daha farklı ilerleyecek şimdiden uyarıyorum. 🙂
Bildiğiniz üzere Youtube’da reklam vermek çok zor bir iş değil ve bir süredir ülkemizde de yapılıyor ancak bu zamana kadar yapılanlar genelde arama sonuçlarında video izleme sayfalarında gösterilme üzerine kuruluydu.
Son dönemlerde ise markalar reklamlarını şarkı ve kliplerle destekleyerek Youtube üzerinden yayınlamaya başladı.
Bunlardan en çok gözüme çarpan (nasıl bir hedefleme yapıldı ise artık) Lassa ve Pronet reklamları oldu. Hem şarkılar başarılı hem de videoda reklamlarla boğulmuyorsunuz. Bu videoları da sizinle paylaşmak istedim.
İlk sırada Pronet – Musibet – Biletini Kestik videosu var. İzleyelim.

Şimdi ise Lassa’dan Shez Long – Sağlam Yatıcan videosu.
Keyifli seyirler ve bol kazançlar dilerim.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment