Youtube Video Reklamcılığı İle Neler Yapabilirsiniz?

No Comments

Günümüzde şirketlerin ve bireylerin pazarlama ve hizmetleri ile alakalı bilgi vermek için videoları kullanabilmesinin ne kadar büyük önem taşıdığı artık bilinen bir gerçek. Bunu daha önce de defalarca dile getirmişliğim var zaten. Video reklamcılık konusunda Youtube, ürün ve hizmet pazarlaması yapmak için başlıca araçlardan biri hatta bu konuda lider. Doğru hazırlanmış bir video ile yüzlerce hatta binlerce kişiye ulaşmakta ve önemli dönüşümler sağlanmaktadır.

Google Video Reklamlar

Youtube Video Reklamcılık İle Hedefleyebileceğiniz Reklam Platformları

Peki Youtube Video Reklamcılık ile neleri hedefleyebilirsiniz? Hadi inceleyelim;
1.Farkındalık Yaratma: Hedef kitleniz üzerinde satış baskısı yaratmadan ve viral veya sosyal içerikli mesajlar verilebilir. (Gittigidiyor ve Pronet reklamlarını hatırlatmakta fayda var.)
2.Ürün Reklamları: TV, gazete veya diğer mecralarda her gün onlarca reklam görüyoruz. Peki bu reklamları Youtube üzerinde yayınlamayı düşündünüz mü? Youtube.com üzerinden yapacağınız vide reklamlar ile tüketicilere ihtiyaçları olan faydalı bilgileri sağlayarak, o ürünün özelliklerini öne çıkararak ya da ürün hakkında pek bilinmeyen özellikleri anlatarak ek bilgi verilebilir. Bu da doğrudan satışa destek sağlayacaktır.
3.Şirket/Firma Tanıtımı: Bir e-ticaret siteniz veya hizmet sunan bir firmanız varsa potansiyel müşterileriniz ne gibi bir hizmet verdiğini konusunda sizi merak edeceklerdir. Şirketinizi tanıtan videolar ile insanların şirketinizi daha yakından tanıyabilmesine imkan vermiş olursunuz.
4.Ürün İncelemeleri: Satmış olduğunuz bir ürünün kutu açılımını (Dünya’da çok popüler olan “Unboxing” olayı) Youtube videoları ile ürünü almadan hedef kitlenize izletebilir veya satın almışsa ürün kullanımı ile alakalı faydalı bilgileri kişilere sunabilirsiniz.
5. Youtube Canlı Yayın: Yeni bir ürün lansmanı veya açılışlarınızla alakalı olarak youtube canlı yayını yapabilirsiniz. Bunun da günümüzde ne kadar popüler olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım.
6. Ürün Karşılaştırma: Her ne kadar yakın zamanda yasal olarak izin verilmiş olsa da rakip firmaların ürünleri ile kendi ürünlerini karşılaştıran reklamlar henüz ülkemizde örneği olmayan reklamlar. En azından ben karşılaşmadım. Fakat sattığınız 2 ürünü karşılaştırmanız potansiyel alıcılar için doğru ürünü tercih etmelerine olanak tanıyacaktır.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment