Tüketiciler Bir Siteye Güvenmeden Önce 6 Yorum Okuyor [İnfografik]

No Comments

Tüketicilerin online platformlardaki davranışlarının iyi bir şekilde analiz edilmesi, e-ticaret şirketlerinin daha etkili bir satış stratejisi ve site yönetimi yapmalarına olanak sağlıyor. VoucherCloud’un hazırladığı infografik de kullanıcıların internet üzerindeki davranışlarını ve psikolojilerini ele alıyor.
Tüketicilerin %57’si bir internet sitesinin açılması için en fazla 3 saniye beklerken, bu kullanıcıların %80’i bu siteye bir daha geri dönmüyor. Bu oranların oldukça yüksek olmasından dolayı, şirketlerin sitelerinin açılış hızlarına dikkat etmelerini ve bu süreyi mümkün olduğunca kısa tutmaları gerekiyor.
Tasarım ise kullanıcıların en çok dikkat ettikleri konular arasında yer alıyor. Tüketicilerin %92,6’sı sitenin görsel yapısının satın alma kararlarını etkilediğini belirtiyor. Yapılan başka bir araştırmada da kötü tasarımı olan ve kullanılabilirliği kötü olan sitelerin tüketicileri alışveriş yapmamaya yönlendirdiğini hatırlatmak isterim.
Online alışveriş yapan kullanıcıların %31’i bir videodan etkilendikten sonra alışveriş yaptığını söylerken, her iki kullanıcıdan biri de bir ürünün videosunu izledikten sonra, ürün hakkında daha olumlu düşünmeye başlıyor.
Lokal mağazaların ürünlerini satın alan kullanıcıların %85’i satın alma işleminden önce tüketici yorumlarını okuduklarını söylerken, bu tüketicilerin %79’u bu yorumlara kişisel tavsiyeler kadar güvendiklerini belirtiyor. Tüketicilerin %67’si ise bir işletmeye güvenmek için en az altı kullanıcı yorumu okuduğunu söylüyor.
İnfografikteki diğer bilgiler ise şu şekilde:
online-alışveriş-yapanların-psikolojisi
 
Kaynak: http://eticaretmag.com/tuketiciler-bir-siteye-guvenmeden-once-6-yorum-okuyor-infografik/

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın