Şirketler Pazarlama Konusunda Twitter'dan Memnun

No Comments

Aylık aktif kullanıcı sayısı 241 milyona ulaşan Twitter, şirketlerin pazarlama çalışmalarında da önemli bir yer alıyor. Nielsen’in yaptığı araştırmaya göre Twitter küçük ve orta ölçekli şirketler için önemli bir iş aracı olarak öne çıkıyor.
İngiltere ve İrlanda’da faaliyet veren 100 küçük ve orta ölçekli şirketin katılımıyla yapılan araştırmaya göre şirketler mikroblog sitesini pazarlama, satış ve özellikle de müşteri servis hizmeti olarak kullanıyorlar.
Şirketlerin yüzde 72’si pazarlama konusunda Twitter’ın kendileri için önemli bir role sahip olduğunu dile getiriyor ve net gelirlerine katkı sağladığını dile getiriyor. Yüzde 56’lık bir bölüm ise Twitter kendi sitelerine trafik sağladığını belirtiyor.
İş aracı olarak da şirketlerin yüzde 69’luk bir bölümü Twitter’ı yararlı bulduğunun üzerinde dururken, yüzde 72’lik bir kısım da bu sosyal ağı iyi kullandıklarına değiniyor. Araştırmaya katılan firmaların yüzde 83’lük bir bölümü de Twitter kullanmayan küçük ve orta ölçekli şirketlerin bu platformu kullanmaları gerektiğini düşünüyor.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment