SEO Hocasından Yüzde 100 SEO Uyumlu E-ticaret Yazılımı

No Comments

Yazılarımı düzenli olarak takip edenler SEO uzmanı Kaan Gülten hakkında hep olumlu düşünceler beslediğimi bilir. Kendisi Türkiye’de SEO alanında pek çok yeniliğe imza atmış ve pek çok önemli SEO projesinde liderlik etmiştir.

SEO konusunda 2 adette kitabı çıkan Kaan Gülten bu defa bambaşka bir girişimle, e-ticaret yazılımı ile yine adından söz ettireceğe benziyor. Henüz çok yeni olan bu yazılımın hazırlık aşamalarında kısmen dahil bulunma şansına sahip oldum. Ağırlıklı olarak kurumsal sayfasının hazırlanmasında, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışsam da asıl amacım elbette e-ticaret yazılımının geliştirilmesi ve daha da iyi olmasıydı. Ticario markası ile yayına giren bu e-ticaret yazılımının tanıtımında benim de payım olsun istedim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; eğer bir e-ticaret yazılımı hazırlayacaksanız her işte olduğu gibi, mevcut firmalardan farklı veya daha iyi özellikleriniz olmalı. Rakipleriniz ile aynı hizmeti verdiğiniz sürece taklit firma muamelesi görmeniz mümkündür. Ticario’da elbette en azından bir tane özelliği ile öne çıkmayı planlıyor. Söylememe gerek var mı? Elbette SEO!

Öne çıkan bazı özelliklerini incelediğimde ürün bazlı meta etiketleri tanımlama, css sıkıştırma ve tarayıcı önbellekleme gibi modüllerin olduğunu görebiliyorsunuz. Öte yandan her zaman bahsettiğim ve e-ticaret sitelerine ısrarla önerdiğim video + blog modülleri de bu yazılımda unutulmamış.

Sosyal medya ile de entegre çalışan sistemde Facebook ile girişin yanında ürünlere ve içerik sayfalarına Facebook ile yorum özelliği de eklenmiş. Bu da sosyal ağlarda daha aktif olmanızı sağlamakta. Kısaca işin SEO kısmına oldukça fazla dokunulmuş.

Öte yandan asıl ilgilenebileceğinizi düşündüğüm konu açılışa özel Pro Paket kampanyası. Henüz çok yeni olması sebebiyle bu e-ticaret paketini 2499 TL yerine 990 TL’ye satın alabilirsiniz.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment