Sahibinden.com Iyzico'yu Tercih Etti

No Comments

Dünya Bankası Grubu üyesi IFC’nin önderliğinde 16 milyon TL yatırım alarak Türkiye ve bölgede varlığını iyice güçlendiren Iyzico ödeme sistemleri altyapısını tümüyle yeniledi. Iyzico’nun 6 kişilik Türk mühendis ekibi tarafından geliştirilen ve ihtiyaca göre genişletilebilen yeni altyapısının ilk kullanıcılarından biri Türkiye’nin en büyük seri ilan sitelerinden biri olan Sahibinden.com oldu.
Iyzico CPO’su Hakan Erdoğan’ın liderliğinde tümüyle Türk yazılım mühendislerinden oluşan 6 kişilik uzman ekip tarafından geliştirilen ve Java 8 teknolojisiyle kurulan servis odaklı altyapı, gelişmiş sanal pazaryeri desteği ve ölçeklenebilir yapısı ile öne çıkıyor.
27 Haziran 2015’te yürürlüğe girecek olan 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Kanunu” uyarınca emanet modeliyle çalışan sanal pazaryerlerinin kanuna uyumlu olması gerekiyor. Ödeme sistemlerinde kapsamlı çözümler sunan iyzico, sanal pazaryerlerinin faaliyetlerini yeni kanuna uyumlu biçimde sürdürmelerini ve operasyonel maliyetleri azaltmalarını sağlıyor.
Sahibinden.com iyzico’yu Tercih Etti
Sahibinden.com, GET (Güvenli E-Ticaret) platformunun ödeme hizmet sağlayıcısı olarak yenilikçi özellikleri ve e-ticaret şirketlerine sunduğu avantajlarla öne çıkan iyzico’nun yeni altyapısındaki pazaryeri çözümünü kullanıyor. Armut.com, Zebramo.com, Zet.com ve Gardrops.com gibi popüler pazaryeri girişimlerine ödeme hizmeti sunan iyzico, Bizde.com, Garajyeri.com, Onlira.com, Degerliesyalar.com, Onpano.com olmak üzere yirmiye yakın sanal pazaryerine yeni altyapısıyla destek verecek.
Iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Ülkemizde dünya standartlarında hizmet sunan yeni platformumuzu tamamen yerel bir ekiple geliştirmek bizim için büyük bir gurur kaynağı. Yaptığımız ciddi altyapı yatırımı ile sadece Türkiye’de değil, bölgede de ödeme sistemleri ödeme sistemleri alanında atılım yaptık. Alanında uzman isimleri bir araya getirip adeta ödeme sistemlerinin milli takımı haline gelen iyzico olarak, Türkiye’de lisanslı ödeme hizmetleri şirketi olmak için gereken tüm kriterleri yerine getirerek BDDK’ya başvuru yapan ilk şirketler arasında yer alıyoruz. 2 yıl gibi kısa bir sürede 14 bini aşkın kayıtlı üye işyeri sayısına ulaştık. Bunların arasına Sahibinden.com gibi alanında lider bir şirketi katmış olmak bize gurur veriyor.”
Kaynak: http://eticaretmag.com/sahibinden-com-odeme-sistemlerinde-16-milyon-tl-yatirim-alan-iyzicoyu-tercih-etti

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment