Resmi Tatil Günlerinde Satış Yapılır mı?

No Comments

Herkese merhaba;
Dün gördüğüm bir twit benim de aklıma bu soruyu getirdi.

Resmi tatillerde kampanya yapmak mantıklı mıdır? Örneğin Milli Bayramlarda bir kampanya düzenlesek faydası olur mu?

Öncelikle bu sorunun 2 cevabı var. Hem evet hem hayır.

Evet çünkü, resmi tatillerde insanlar evlerinde olduklarından alışverişe daha yatkın olmaları muhtemel. Özellikle kış aylarında satın almasak bile almayı planladığımız ürünleri araştırdığımız aşikar. Dolayısı ile bugünlere özel kampanyalar düzenlemek satışlarımızı arttırabilir.

Hayır çünkü, her resmi tatil insanlarda aynı etkiyi yapamamakta. Örneğin dini bayramlar.
İnsanlar dini bayramlarda hepimiz gibi akraba ziyaretleri gerçekleştirmekte. Dolayısı ile alışveriş yapma ya da inceleme işlemleri için çok fazla vakit bulamamaktalar.

Peki ne yapmalı?
Bana sorarsanız bu sorunun cevabı aslında tatil gününde gizli. Örneğin 23 Nisan’da çocuklara özel bir kampanya düzenlemek faydalı olacaktır. Öğlen saatlerinde genel olarak resmi kutlamalar tamamlanmış olacağından alışveriş yapılma olasılığı yükselecektir.

Aynı şekilde insanların evlerinden çıktığı tatillerde kampanya düzenlemek ise beklenen geri dönüşü sağlamayacaktır. Dolayısı ile güne özel kampanya düzenlerken insan davranışlarını dikkate almak en verimli sonucu almanızı sağlayacaktır.

Bol kazançlar.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment