Mart Ayında Satışlarınızı Arttırmak İçin Kullanabileceğiniz Önemli Günler

1 Comment

Mart ayında pek çok özel gün var ancak bazı günleri özellikle satışlarınızı arttırmak amacıyla kullanabilirsiniz. 2023 Mart ayı içinde dijital pazarlama kampanyalarınızda değerlendirebileceğiniz 8 önemli günü sizler için hazırladık!

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Markalar için yılın en kazançlı dönemlerinden biri olan Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak (günün öneminden de bahsederek) müşterilerinize alabilecekleri hediyeleri gösterebilir, hem onları hem de sevdiklerini önemsediğinizi gösterebilirsiniz.

Hangi Firmalar İçin İdeal: Çiçek satış siteleri, hediye siteleri ve kadınlara özel ürün satışı yapan firmalar bu günde kampanyalar düzenleyerek daha fazla satış hedefleyebilir.

 

10 Mart Super Mario Günü

Bugüne özel olarak yapacağınız pazarlama iletişiminizde kullanıcılarınıza oyunlar, konsollar ve bilgisayar gibi birçok kategoride ürün önerebilirsiniz.

Hangi Firmalar İçin İdeal: Oyun ve konsol satışı yapan, bilgisayar satışları yapan hatta teknoloji firmaları da bu günü değerlendirebilir.

 

13 Mart Dünya Uyku Günü

13 Mart tarihinde yapacağınız pazarlama iletişiminde, kullanıcılarınıza yatak, yastık ve nevresim takımı gibi uykularını daha konforlu hale getirebilecek ürünleri önerebilirsiniz.

Hangi Firmalar İçin İdeal: Yatak, yastık ve nevresim takımı gibi ürünler satan firmaların oldukça seveceği bir gün.

 

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü

Dünya Tüketiciler Günü‘nde yapacağınız kampanyalarla, tüketicilerin dikkat etmeleri gereken adımlardan bahsedebilir ve özel bir indirim kodu göndererek onları değerli hissettirebilirsiniz.

Hangi Firmalar İçin İdeal: Tüm firmalar değerlendirebilir.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi

18 Mart Çanakkale Zaferi’ne özel olarak kullanıcılarınıza yapacağınız pazarlama iletişimiyle birlikte markanızın milli değerlere verdiği önemi gösterebilir, pozitif bir etki bırakabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmamanız gereken önemli bir gün olduğunu da belirtmekte fayda var.

Hangi Firmalar İçin İdeal: Tüm firmalar değerlendirebilir.

 

20 Mart Dünya Mutluluk Günü

Dünya Mutluluk Günü’ne özel olarak yapacağınız pazarlama iletişiminde kullanıcılarınıza yüzlerini güldürecek ürünler ve kampanyalar önerebilir, mutluluğun önemini hatırlatabilirsiniz.

Hangi Firmalar İçin İdeal: Tüm firmalar değerlendirebilir.

 

25 Mart Dünya Waffle Günü

Şüphesiz hemen hemen herkesin çok sevdiği Waffle Günü’ne özel olarak kullanıcılarınıza gıda kategorisinde ürünler önerebilir, özel teklifler ve promosyonlar ile onları önemsediğinizi hissettirebilirsiniz.

Hangi Firmalar İçin İdeal: Waffle ürünleri satışı yapan firmalar, restoran ve süsleme ürünleri satışı yapan firmalar için oldukça ideal bir gün.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü

Dünya Tiyatro Günü’ne özel olarak kullanıcılarınıza sanat kategorisinde ürünler önerebilir, özel teklifler ve promosyonlar ile onları tiyatroya teşvik ederek önemsediğinizi hissettirebilirsiniz.

Hangi Firmalar İçin İdeal: Sanat ürünleri satışı yapan firmalar, bilet satış sitelerinin değerlendirebileceği bir gün.

AYZ Dijital olarak e-ticaret sitelerine özel çözümler üretiyoruz. Daha fazla hit, satış ve daha yüksek sepet ortalamaları için fikirler geliştirip sizlere sunuyoruz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
1 Comment
  1. çok başarılı ve kaliteli bir makale olmuş güzellik sırlarım olarak teşekkür ederiz.

Yorum Bırakın