Kolay E-ticaret Sistemlerine Ciddi Bir Girişim: Online Mağaza

No Comments

Yazılarımı takip edenler, bir e-ticaret uzmanı olarak hazır sistemleri ve online mağaza yöntemlerini incelemeyi ne kadar sevdiğimi de bilir. Daha önce de benzer sistemlerinden bahsettiğim siteler arasında sırada www.onlinemagaza.com sitesi var.
Yazının başında da bahsettiğim gibi online mağaza sistemi yine sizlere kolay ve hızlı bir şekilde e-ticaret sitesi açma imkanı sunuyor. Siz sitenizin reklamları ve tanıtımı ile ilgilenirken, tedarik, lojistik ve müşteri hizmetleri gibi e-ticaretin diğer enerji gerektiren yönleriyle sistemimiz ilgileniyor.
15 dakika gibi kısa bir sürede sisteminiz hazır hale gelirken, ürün girişleri, ödeme altyapıları ve kargo işlemlerine de hiç zahmetsiz bir çözüm sunan bu sistemde onlarca kategori ve onbinlerce ürün bulunmakta.
Detaya inecek olursak ilk gözüme çarpan özellikleri şöyle;

  • Dilerseniz tüm ürünlerin satışını yapabilir, dilerseniz de sadece tek bir kategoriye odaklanabilirsiniz.
  • Ürünlerin fiyat oranlarında gerçekçi bir esneklik var. Rekabet oranını da koruyacak şekilde dilediğiniz oranda ürün satışı yapabilmektesiniz.
  • 50 TL’ye ulaşan hesabınız aynı gün tarafınıza aktarılmakta.
  • Müşterilerinize hediye çeki sunabilmektesiniz.
  • Gönderilerinizde ve faturalarınızda kendi logonuzu kullanabilirsiniz.
  • Alan adı üzerinde kullanımında alternatif sistemlerde olduğu gibi ödeme işlemi sırasında farklı bir alan adına bağlanmıyor, kendi alan adınız üzerinden alışveriş tamamlanmakta.
  • Kategori ve ürün isimlerini isteğiniz doğrultusunda değiştirilebilirsiniz.

Hadi gelin sistemi biraz daha irdeleyelim;
Anasayfa: Sitenizin anasayfasında kendi logonuzu kullanırken girişte ziyaretçilerinizi karşılayan slider ile daha çok satmayı planladığınız ürünleri öne çıkarabiliyorsunuz.
onlinemagaza_ozellikler1
 
 
Kategori Sayfası: Kategori sayfası da aynı şekilde oldukça detaylı bir şekilde düşünülmüş. Ürünlerin kategorilenmesi haricinde, fiyata göre, markaya göre hatta ürün özelliklerine göre de filtreleme özelliği yapılmış. Bu sayede ziyaretçilerinizin aradıkları ürünlere daha hızlı ulaşması hedeflenmiş. Bununla birlikte aynı sayfadan, sipariş vermiş müşterileriniz kargo takibini gerçekleştirebilmekte.
Kategori_sayfasi1
Ürün Sayfası: Ürün sayfası da aynı şekilde detaylıca planlanmış. Ürün hakkında detaylı bilgi, taksit seçenekleri gibi özellikleriyle ziyaretçilerinizin satın almayı planladığı ürünler hakkında bilgi sahibi olması hedeflenmiş.
Buraya kadar anlattığım bu sistemi canlı olarak izlemek isterseniz http://ornekonlinemagaza.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment