İlan Sitelerinde Savaş Kızışıyor

No Comments

Gün geçmiyor ki bir internet sitesi TV reklamlarında boy göstermesin. Tabi tüm reklam biçimlerinde olduğu gibi Tv reklamlarında da öncelik dikkat çekici olmak, ancak TV reklamlarında bir de fark var; izleyicilerin beğenisini kazanmak.
Birkaç ay önce başlayan ilan siteleri TV reklam rekabeti giderek artıyor. Sahibinden.com ile başlayan reklam çalışmasına (“aradığınız araba Sahibinden.com’da yoksa muhtemelen öyle bir araba yoktur” sloganı ile çıkmıştı hatırlarsanız) hiç gecikmeden ilk tepki arabam.com ile geldi. (“Varis çorabı satılan yerden araba alınmaz” diyerek)
Sahibinden.Com Reklamını Tekrar Hatırlayalım:

Şimdi de Arabam.Com Reklamı 1:
Tabi arabam.com bu kadarla yetinmedi. Baktı ki reklam olumlu tepkiler aldı, hemen 2. reklamı da yayına soktu.
Arabam.Com Reklamı 2:
Sahibinden.com bildiğimiz gibi emlak ve otombil başta olmak üzere pek çok alanda ilan hizmetini gerçekleştirmekte. Bunlardan bazıları, cep telefonu, evcil hayvan malzemeleri hatta iç giyim. Ancak arabam.com reklamları bir ilan sitesi devini daha harekete geçirdi ve o da sahibinden.com’a saldırmayı tercih etti. Doğru bildiniz Hürriyet Emlak:
Hürriyet Emlak Reklamı:
Rekabet iyidir hoştur, hatta böyle sevimli itişmeler de benim sevdiğim yöntemlerdendir. Bir dönem hatırlayanlar olacaktır, Yandex’te “BenNe Bileyim Yandex miyim?” sloganını kullanarak Google’a misilleme yapmıştı ve o da oldukça güzel tepkiler almıştı.
Demek ki rekabet gerçekten de tüketiciye yarıyormuş. En azından bu reklamların tüketiciyi eğlendirdiği bir gerçek 🙂

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment