Hepsiburada, “Kargom Burada” İsimli Teslimat Modelini Başlattı

No Comments

Türkiye’nin önemli e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada, İstanbul’da bulunan dört merkezi nokta için “Kargom Burada” adlı yeni teslimat modelini başlattı. Yeni teslimat modeli ile kullanıcılar, satın aldıkları ürünleri ekstra bir ücret ödemeden istedikleri noktalardan, istedikleri saatte alabilecekler.
İlk olarak İstanbul’da başlatılan hizmet çerçevesinde, Kanyon, Zorlu Center, Akasya veAkmerkez alışveriş merkezlerindeki Easy Point teslimat noktalarından Cumartesi ve Pazar günleri dahil haftanın her günü “Kargom Burada” hizmeti alınabiliyor.

Kargom Burada Özelliği Nasıl Kullanılır?

Kargom Burada özelliğini kullanmak isteyen Hepsiburada kullanıcıları, teslimat bilgileri ekranında yer alan adres bölümünde bulunan “Teslimat Noktasına Gönder” seçeneğini tercih ettiklerinde karşılarına 4 Easy Point noktası çıkıyor. Buna göre müşteriler İstanbul Kanyon, Zorlu Center, Akasya ve Akmerkez alışveriş merkezlerinden kendileri için uygun olanı işaretleyip, “standart”, “yarın teslimat” ve “bugün teslimat” seçeneklerini değerlendirerek siparişlerini diledikleri saatte Easy Point teslimat noktalarından teslim alabiliyorlar.
 

 
Kargom Burada” ile ilgili konuşan Hepsiburada Uluslararası Grup Başkanı Emre Ekmekçi, çalışan veya gününün çoğunu evinin dışında geçiren kullanıcıların, online siparişlerinde yaşadıkları kargo teslimat beklentilerinden yola çıkarak “Kargom Burada” hizmetini hayata geçirdiklerini söyledi. Ekmekçi ayrıca, ilk etapta İstanbul’da başlattıkları hizmet modelini 2019 yılında Ankara, İzmir ve Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinde ve noktalarında da yaygınlaştıracaklarını açıkladı.
Hepsiburada’nın “Kargom Burada” modelinin aynısı olmasa da benzer bir teslimat modelidaha önce Borusan Lojistik’in inovasyon markası olan Bukoli‘de karşımıza çıkmıştı. Geleneksel kargo hizmetlerinde siparişlerinizi teslim almak için seçeceğiniz ev ya da iş adresinizin yerine, Bukoli’nin modelinde önceden belirlenmiş Bukoli noktalarını seçiyordunuz. Bakkal/market, telefon ve telefon aksesuarları satan iletişim noktaları, kırtasiye, çiçekçi, pet shoplar aynı zamanda Bukoli noktası olarak da hizmet veriyorlardı. Kullanıcı, kendisine en yakın teslimat noktasını seçerek, siparişinin bu noktaya teslim edilmesini talep edebiliyordu.
Bukoli’nin hizmeti, her ne kadar farklı ve işlevsel olsa da şirket kapanma kararı aldığı için rafa kalktı ve akıllarda güzel bir teslimat modeli olarak yer etti.
Kaynak: https://webrazzi.com/2018/10/26/hepsiburada-kargom-burada/

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment