Google Merchant Center Örnek Dosya

No Comments

Daha önce bahsettiğim Google Ürün Listeleme reklamlarından bahsetmiş ve adımları anlatmıştım. Ancak gelen mailler ve internet üzerinde karşılaştığım bazı konularda (kimi ajanslar da dahil) pek çok kişinin zorlandığını görüyorum.
Aslında hak vermek lazım çünkü Google destek birimi tarafından verilen örnek kod aslında eksik. Öncelikle şunu hatırlatmak lazım ki bir takım veriler muhakkak bulunmak zorunda. Ayrıca sütun başlıkları da Türkçe olarak işlenebilir.
Bu gibi sorunlarınıza çözüm olabilmek adına kendi oluşturduğum ve müşterilerimde de kullandığım bir veri dosyası örneğini sizlerle paylaşıyorum.
Yapmanız gereken bu dosyayı sisteme eklemek.
Sırasıyla: Google Merhant Center’a giriş yapın, Veri Feed’leri sekmesine tıklayın. Açılan sayfada Yeni Veri Feed’i butonuna tıklayın ve ülke kısmından Türkiye’yi seçip alt satırda dosyanıza bir isim verin. Değişiklikleri kaydet butonuna bastıktan sonra açılan sayfada Manuel Yükleme linkini seçin. Buradan kendinize uyarlamış olduğunuz dosyayı seçin. En son olarak da Bu dosyayı yükle ve işle butonuna tıkladığınızda veri dosyanız işlenmeye başlayacaktır.
Ürünlerinizin onay alması ilk başta 1-2 gün sürebilir. Ancak sonrasında yapılan güncellemelerde daha hızlı onaylanacaktır.
Örnek dosyayı indirmek için buraya tıklayın.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın