Google Adwords’e Giriş

No Comments

Merhaba;
Bu konumuzda Google Adwords bilinen adıyla da Google Reklamları’na değinelim istedim.
Google Adwords Nedir?
Google Adwords, internet sitelerinin, reklamlarının yapılmasını sağlayan, arama sonuçlarında hafif pembe bir alanda en üstte, en altta ya da sağ tarafta belli kurallar dahilinde potansiyel ziyaretçilerin daha kolay bulması için kullanılan yardımcı ücretli bir araçtır.
Ne İşe Yarar?
Yukarıda da bahsettiğim gibi ziyaretçilerin, bizim açımızdan bakacak olursak müşterilerimizin bizi bulmasını kolaylaştıran yöntemdir. Aynı zamanda bir kategorinin hatta bir tek ürün için de reklam verilebilir.
Nasıl Faydalanılır?
adwords.google.com.tr linkine tıklayarak üye girişi yapar ve işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Eğer üyeliğiniz yoksa da aynı sayfada yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz.
Kimler Faydalanabilir?
Google Adwords’ten faydalanabilmek için web sitenizin olması yeterlidir.
Nasıl Çalışır?
Google Adwords, Google üzerinden yapılan aramalarda, belli kriterler üzerinden, sonuçları farklı bir alanda gösterme üzerine kurulu bir sistemdir. Günlük ve Tıklama Başına şeklinde maliyetlendirir. Aranılan kelimeyi reklam verenler belirler ve eklenen kelimelerden arama yapıldığında, bu kelimeye en uygun sitenin reklamları üstte olacak şekilde sonuçları gösterir.
En üstte çıkmanın birden fazla yolu vardır;
Öncelikle siteniz aranılan kelimeyle alakalı olmak zorundadır ancak genellikle rakipleriniz de aynı potansiyele sahip olacaklardır. Bir adım öne geçmek için bir diğer seçenek ise seçtiğiniz anahtar kelimeye manuel olarak en yüksek teklifi vermeniz olacaktır.
İpucu: Reklamlarınızda kullandığınız metinlerde en alakalı kelimeleri seçmeniz faydanıza olacaktır. Örneğin giyim üzerine bir siteniz var ise; reklam metinlerinizde mutlaka giyim ve benzeri kelimeleri kullanmalısınız.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment