Gmail Promosyon E-postaları İçin Yeni Görünümü Geliyor

No Comments

Google geçtiğimiz yaz Gmail üzerinde yaptığı değişik ile promosyon e-postalarını farklı bir sekmede göstermeye başlamıştı. Her ne kadar ilk etapta şirketler bu konuda e-posta açılma ve tıklanma oranlarının çok etkileneceğini düşünmeseler de yapılan araştırmalara göre Gmail’den açılan e-postaların geri dönüşümleri düşmeye başladığını gösteriyor.
Google bu konuda bir adım atmaya karar vermiş görünüyor. Hem kullanıcı tarafındaki deneyimi artırmak hem de şirketlerin geri dönüşümlerini artırmak için böyle bir adım atıyor.
Google’ın bloğunda yaptığı açıklamaya göre Gmail’in yeni sekmeleri artık daha çok görselden oluşacak. Promosyon maillerinin içinde şirketlerin çoğunlukla görsel kullandığını belirten Google, kullanıcıların sadece konu başlığını gördüklerini ve bu görselleri görmediklerini söylüyor. Yeni görünümde e-postalar görsel ağırlıklı olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Yukarıdaki fotoğrafta da Gmail’in promosyon sekmesinin yeni hali bunu gösteriyor.
Bu özellikle kullanıcılar promosyon sekmesine girdiklerinde, şirketlerden gelen e-postaları görsel olarak görebilecekler ve sayfayı aşağı doğru sürüklediklerinde e-postaların tamamını görebilecekler. Aslında incelendiğinde Gmail’in yeni sekmelerinin Pinterest benzeri bir görünüme geldiğini de söylemek mümkün.
Google bu özelliği şu an test aşamasında tuttuğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra bu özellik istendiği takdirde kapatılabiliyor da. Gmail’in bu hamlesinin e-posta pazarlamadan yararlanan şirketleri nasıl etkileyeceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.
Kaynak: EticaretMag

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın