Facebook’ta Fotoğraf Paylaşımları %53 Daha Fazla Beğeni Alıyor [İnfografik]

No Comments

Facebook geçtiğimiz günlerde şirket sayfalarında paylaşılan içeriklere yönelik algoritmasında yeniden bir takım değişiklikler yapmıştı ve bu değişikliklerin ardından şirket sayfalarından paylaşılan içeriklerin etkileşim oranlarında ve erişilen kişi sayılarında gözle görülür oranda düşüşler olduğu görülmüştü.
Bu gelişmelerin ardından pazarlamacılar Facebook sayfa yönetim stratejilerinden bir takım değişiklikler yaparak etkileşim oranlarını tekrar artırmaya çalışmaya başladılar.
KISSmetrics’in hazırladığı infografik, Facebook üzerinde hangi tip içeriklerin etkileşimleri artırdığını ve hangi saat ve günlerde Facebook kullanımının artığını gösteriyor.
Fotoğraf paylaşımları yüzde 53 oranında daha fazla beğeni alırken, yüzde 104 oranında daha fazla yorum alıyor. Tıklama oranlarına bakıldığında bu oranın yüzde 84’lere ulaştığı görülüyor. 80 veya daha az karakter kullanılan iletilerin etkileşim oranı yüzde 66 olarak öne çıkarken, soru sorulan iletilerde yüzde 100 daha fazla yorum geldiği öne çıkıyor.
Facebook kullanıcılarının en aktif oldukları saat ise 15:00 olarak dikkat çekerken, kullanıcıların en aktif oldukları günün de Çarşamba olduğu görülüyor. Gün içinde 1-2 kez paylaşım yapılan sayfaların etkileşim oranları yüzde 40 artarken, günde 1 ile 4 paylaşım yapılan sayfaların etkileşim oranlarında yüzde 71 artış göze çarpıyor.

facebook-gorsel-infografik

Kaynak: http://eticaretmag.com/fotograf-paylasimlari-yuzde-53-daha-fazla-begeni-aliyor/

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın