Facebook’ta Aktif Reklam Veren Sayısı 2 Milyona Ulaştı!

No Comments

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, reklam platformuna dahil olan aktif reklam veren sayısının 2 milyona ulaştığını duyurdu.

Yeni bir kilometre taşını geride bırakan Facebook, bu önemli haberi Mark Zuckerberg (CEO) ve Sheryl Sandberg (COO) imzasıyla yayınlanan teşekkür mektubuyla kutladı.
Sosyal ağ reklamcılığının kalesi olan Facebok, dünyada 30 milyondan fazla işletmenin Facebook sayfalarını kullandığını belirtiyor. 15 milyonun üzerinde KOBİ ise sayfalarını mobil cihazlar üzerinden yönetmek için Facebook’un ‘Sayfa Yönetici’ aracını kullanıyor.iOS için reklam yöneticisini kullananlar 1 milyona yaklaştı
Yapılan açıklaya göre 2014’ün 4. çeyreğinde Facebook’ta reklam vermeye başlayan her 10 işletmeden 8’ini ‘’promoted post’ gibi kolay kullanılabilen araçları tercih etmiş. Aylık 800 binin üzerinde reklamveren de Ads Manager for iOS (iOS için Reklam Yöneticisi) uygulamasını kullanmış.
Kaynak: http://webrazzi.com/2015/02/24/facebook-aktif-reklam-veren-sayisi/

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın