Facebook Video Reklamları Küçük Gruplara Göstermeye Başladı

No Comments

Facebook’un videolu reklamları son bir yılda devamlı konuşulan konulardan biri oldu ve Facebook bu konuda net tarih ortaya atamamıştı; ancak Facebook, video reklamları küçük bir grup reklamverenle hayata geçirdiğini ve birkaç ay içerisinde de tüm kullanıcıların bu reklamları göstereceğini duyurdu.
Reklamverenlerin daha geniş bir hedef kitleye ulaşmasını amaçlayan yeni reklam modelinde video reklamları sessiz şekilde karşınıza gelecek eğer videoya tıklarsanız video önünüzde sesli şekilde görüntülenecek. 15 saniyelik videolar yüksek ses ve görüntü kalitesi ile yer alacak ve videolar Facebook haber akışında diğer videolar gibi görünecek. WiFi’a bağlı olduğu sürece mobil üzerinde de görüntülenecek video reklamları ile markalar hazırlayacakları ikna edici, yaratıcı video deneyimi sayesinde kullanıcılarla etkileşimi sağlayabilecek.
Yayınlanacak olan reklamların kullanıcılar tarafından ilgi görme olasılığını daha da artırmak için Ace Metrix adlı firmayla da iş birliği içerisine girdiği de Facebook’un resmi blogda yer alan diğer bir haber. Ayrıca Facebook’un markaların büyük talep göstereceğini video reklamları Nielsen reklam analiz şirketi tarafından analiz edilecek ve reklam veren şirketler sadece Nielsen’in yayınladığı hedef kitle ulaşım raporuna göre ücret ödeyecekler.
Facebook’un video reklamları ile kullanıcıların tepkilerini gözlemlemek adına yavaş yavaş bu reklamları yayına alacağını hatırlatalım. Bunun dışında Facebook kullanıcılarının büyük çoğunluğunun sosyal ağda vakit geçirdiğini göz önüne alırsak sosyal ağın kullanıcıların haber kaynağı akışında göstereceği bu premium video reklamlarının çok büyük bir kitleye ulaşacağını ve böylelikle sosyal medya devi Facebook’un da gelirlerini artıracağını söyleyebiliriz.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment