E-Ticaret'te “Kredi Kartı Saklama” Dönemi Başlıyor

No Comments

iyzico’nun yeni “Kredi Kartı Saklama” hizmeti sayesinde e-Ticaret artık çok daha hızlı ve kolay hale geliyor. iyzico altyapısını kullanan e-Ticaret şirketleri, müşterilerine tek tıkla alışveriş yapma imkanı sunuyor. Kişisel bilgiler ve kredi kartı bilgileri müşteriler tarafından her alışveriş sırasında tekrar tekrar doldurulmak zorunda kalmıyor. Bu sayede e-Ticaret şirketleri daha kolay ve hızlı alışveriş deneyimi yaşatarak, müşteri memnuniyetlerini arttırıyorlar.
Tek tıkla ödeme imkanı sunmanın yanı sıra “Abonelik Sistemi”yle de entegre çalışabilen Kredi Kartı Saklama hizmeti, e-Ticaret firmalarına ödeme alma konusunda büyük avantajlar sunuyor.
Tek Tıkla Ödeme, e-Ticaret Şirketlerine Katma Değer Sağlayacak
Kredi Kartı Saklama’nın en önemli avantajlarından biri olan “Tek Tıkla Ödeme”, iyzico’nun PCI-DSS güvenlik sertifikalı çözümü sayesinde, e-Ticaret sitelerinin kullanıcı kişisel bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini hiçbir üçüncü şahıs ya da kurumla paylaşmadan yüksek güvenlikle saklamasına olanak veriyor.
“Token Oluşturma” mantığıyla çalışan çözüm kapsamında, tüketicinin ilk alışverişinde kredi kartı karşılığı olan token üye işyerine iletiliyor ve kredi kartı verileri PCI-DSS güvenceli sistemde tutuluyor. Aynı müşteri daha sonraki alışverişinde sadece satın al butonuna basıyor ve iyzico üye işyeri işlemini token üzerinden gerçekleştiriyor. Böylece hiç bir zaman üye işyeri sisteminde kredi kartı verileri tutulmuyor.
iyzico sistemi ayrıca bir tüketici için birden fazla kredi kartı tanımlama şansını da veriyor. Yüksek bütçeli yatırımlar gerektiren PCI-DSS sertifikası kapsamında uygulanabilen Kredi Kartı Saklama sistemi, iyzico ile her ölçekteki e-Ticaret şirketleri için kullanılabilir oluyor.
Kredi Kartı Saklama sistemi ile:
– Hesap açmak ve test etmek ücretsiz,
– Entegrasyon çok kolay ve hızlı,
– PCI-DSS Level 1 Sertifikası ile güvenli,
– Ödeme yapmak çok daha hızlı,
– Müşteri Memnuniyetiniz artar,
– Conversion Rate ve Cironuz artar,
– Mobil cihazlardan da kolayca ödeme alınabilir..
iyzico ile Güvenlik Standartınızı arttırın!
iyzico; satıcı ve alıcı güvenliğine çok önem verdiği için , tüm operasyonel maaliyetleri üstlenerek, altyapısını daha da güvenli hale getirmeye ve bu yapıyı sürekli olarak geliştirmeye çalışmaktadır.
PCI-DSS veri güvenliği standartları, aralarında Mastercard, Visa, American Express, Discover Services gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından, kart ve kart sahibinin datasının korunması amacıyla oluşturulmuş teknik ve operasyonel bir sistemdir. Yani internetten alışverişte güvenlik standartlarını belirleyen ve seviyelere göre sertifikalar veren bir yapıdır.
İnternetten alışverişte ödeme sistemlerinin güvenliği her zaman sorgulanan bir konudur. Güvenliğin sorgulanması bir zaman sonra azalacak ve belki de sonunda yok olacak ama bu, güvenlik sertifikalarının yaratacağı güven ortamıyla mümkün olacak. Devlet tarafında, zayıf bir güvenlik yapısına sahip olan e-Ticaret sitelerinin kapatılması gibi söylemler dolaşırken güvenliğe önem vermemek gibi bir durumun söz konusu olamayacağını kabul etmek gerekiyor.
PCI-DSS, işletmelerin itibarını artıran bir güvenlik önlemidir. e-Ticaret siteniz için ödeme alternatifi olarak iyzico’yu kullanmaya karar verdiğinizde PCI-DSS için ayrıca başvuru yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü iyzico’yu sitenize entegre ettiğinizde otomatik olarak bu sisteme sahip olmuş olursunuz. e-Ticaretin temel sorunlarından biri olan güven sorununun önüne geçilmesinin hızlı ve kolay bir yolu olan güvenli ödeme sistemleri, müşteri sayınızın artmasındaki en büyük etkenlerden biridir.
Mobil Ticaret ile daha fazla Müşteriye ulaşın!
Mobil alışveriş hızla büyüyor. Ülkemizde de şu an net rakamlar açıklanmasa da mobil alışverişe olan ilgi gün geçtikçe artıyor ve mobil alışverişler kapsamında dikkat çeken ciroların yakın gelecekte ülkemizde de konuşulacağı öngörülüyor. Bu paralelde iyzico da mobil alanda önemli bir çalışmaya imza atarak tek tıkla ödeme çözümünü mobil dünyaya sunuyor. Müşteri memnuniyetini arttıran bu hizmet, firmaların da cirolarını yükseltmesi açısından önemli rol oynuyor.
Özetle, kullanıcılar mobil cihazlarından alışveriş yaparken küçük ekranlardan bilgi doldurma esnasında yaşanan zorluklara katlanmak zorunda kalmıyor ve tek bir tıklama ile alışverişlerini kolayca tamamlayabiliyorlar. Mobil alışverişe de çağ atlatacak bu sisteme sahip olmak isteyen e-Ticaret şirketleri, Kredi Kartı Saklama ve tek tıkla ödeme çözümünü iyzico’nun sunduğu yazılım geliştirme aracı (App-in-SDK) ile kolayca mobil uygulamalarına entegre edebiliyorlar.
Daha fazla Katma Değerli Servis!
Kredi Kartı Saklama gibi e-Ticaret sitelerine avantaj sağlayan bir diğer önemli konu ise “Abonelik Sistemi”. e-Ticaret şirketleri üzerinden aidat toplayanlar veya senelik ödeme tahsilatıyla çalışan sigorta acenteleri, gazeteler, dershane, spor salonu, vb. şirketler, ödeme alırken ister iyzico arayüzünü kullanarak isterlerse de API bağlantısını tercih ederek haftalık, aylık, 3 aylık ya da yıllık gibi periyodlarda ödeme alabiliyorlar.
Abonelik Sistemi kapsamında kullanılan Kredi Kartı Saklama özelliği, şirketler ve tüketiciler arasındaki yeni sözleşme dönemlerinde önemli kolaylık sunuyor. Üstelik bu sistem kredi kartlarındaki limitleri etkilememesiyle de tüketicileri ayrıca mutlu ediyor. Abonelik sisteminizi kolay ve hizli bir sekilde iyzico altyapısından oluşturabilirsiniz ve müşterilerinize daha fazla Katma Değerli Servis sunabilirsiniz.
Kredi Kartı Saklama işlemlerini nasıl başlatabilirim?
Başvuru işlemleri iyzico´da çok kolay. https://www.iyzico.com/merchant/register sayfasına girdiğinizde hızlı bir şekilde Test hesabı oluşturabilirsiniz.
Başvuru sonrası Destek ve Entegrasyon ekibimiz size her konuda yardımcı olacaktır.
Telefon : 0216 706 10 66
Mail : sales@iyzico.com

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın