E-ticarete Google Desteği: Google Grow My Store

No Comments

Google Dijital Türkiye platformunda yer alan Grow My Store ile artık e-ticaret siteniz hakkında detaylı analiz ve raporlara erişebilirsiniz. Dilerseniz de Google Türkiye ve Ideasoft ile bir iş birliği ile avantajlı fiyatlarla 24 saatte bir e-ticaret sitesine kavuşmanız mümkün.

Google Dijital Türkiye platformunda yer alan online araçlardan biri olan Grow My Store, e-ticaret sitelerine özel detaylı ve ücretsiz analizler sunuyor. Grow My Store ile işletme sahipleri, e-ticaret sitelerini nasıl iyileştirebileceklerini, sektörel kıyaslamalar ile nasıl performans gösterdiklerini ve daha da önemlisi e-ticaret sitesinde ne gibi geliştirmeler yapabileceklerini kolayca gösteriyor.

Kullanımı tüm diğer Google araçları gibi sade ve basit olan Grow My Store’da, analizlere erişmek için web sitesinin URL’sini girmeniz yeterli oluyor. Hatta bu alanda web sitesi olmayan işletmelere, Google’ın Ideasoft iş birliğinde oluşturduğu özel e-ticaret paketleri öneriliyor. 

Eğer hali hazırda bir e-ticaret siteniz var ise, analize erişmeden önce birkaç küçük soruyu yanıtlamanız isteniyor. İşletmenizin fiziksel mağazası olup olmadığı ve hangi sektörde yer aldığı da bu sorular arasında yer alıyor. 

İşletmenizin sektörünü de seçtikten sonra raporun bir kısmına erişebiliyorsunuz. Örneğin, benim çalıştığım projelerden birini kullandığımda e-ticaret sitesinde ücretsiz iade önerisinde bulundu. Önerilerinde iade politikasını eklemenin faydalı olabileceğini belirtti. Aynı şekilde siteye canlı sohbet modülü eklenmesini tavsiye etti. İronik olarak Ideasoft altyapısında barınan sitemin mobil hızını düşük buldu 🙂

Eğer raporun tamamına erişmek istiyorsanız, ismini ve e-posta adresinizi bırakmanız yeterli. Böylece kapsamlı ve karşılaştırmalı bir sektörel değerlendirme raporuna ek olarak, size özel hazırlanan müşteri ve pazar analizlerine de ücretsiz sahip olabiliyorsunuz. Bu rapor kısa bir süre sonra mail olarak tarafınıza iletiliyor.

Özetle temel düzeyde bir inceleme raporu olsa da ilerleyen süreçte bu raporların daha kapsamlı ve detaylı olacağı kuşkusuz. Hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir çalışma olduğu aşikar.

Ideasoft iş birliği

Gelelim yazının başında da bahsettiğimiz gibi Google, Türkiye Google Dijital Türkiye platformu ile Türkiye’deki KOBİlere destek olmayı amaçlıyor. Bu kapsamda şirket, Dijital Atölye ve Grow My Business gibi eğitim ve analiz araçlarını hayata geçirmenin yanı sıra Ideasoft ile bir iş birliğine de imza attı

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın