E-ticaret Siteleri İçin Online Destek Modülü: Zopim

No Comments

E-ticaret sitenize online destek modülü kurmak istiyorsanız bu ücretsiz modül tam size göre.  Sitenizin sağ alt (sol da olabilir tercih sizin) köşesinde beliren bir “Canlı destek online” ibaresi satışlarınızın artmasına yardımcı olurken, müşterilerinizin basit soru ve sorunlarına çözüm bulmanızı da kolaylaştıracaktır.
Biraz bahsetmek gerekirse;

  • Temel mantık olarak sitenizde gezinen kişilerle canlı olarak yazışmanızı sağlayan bu yazılım aynı zamanda anlık istatistikler de verebiliyor.
  • Sayfanızda gezinen kaç kişi var, hangi sayfaları geziyorlar, nereden sitenize gelmişler gibi pek çok bilgiye eş zamanlı olarak ulaşmanızı sağlıyor.
  • Zopim ücretli/yarı ücretsiz bir hizmet sunmakta. Birden fazla destek üyesi için ücretli modülü kullanmanız gerekirken sadece 1 kişi modülü kullanacaksa ücretsiz modülü kullanabilirsiniz.
  • Aynı zamanda ücretsiz sürümün 1. ayından sonra aynı anda en fazla 3 kişi ile görüşebiliyorsunuz.
  • Sistem Türkçe yapılabiliyor ve özelleştirilebiliyor.
  • Ücretli sürüm ile senaryolar üretip otomatik mesajlar atılmasını sağlayabiliyorsunuz. Örneğin, sitenizde 10 dk. gezen birine otomatik olarak “Merhaba ben XX, aradığınız ürünü bulamadıysanız size yardımcı olabilirim” türü bir mesaj gönderebilirsiniz.
  • Çok sık sorulan sorular varsa bunlara kısa kod yöntemi ile otomatik cevap yazılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Kullanım Önerileri
1. Zopim’in en sevdiğim tarafı diğer yazılımlar gibi tarafınıza bir talepte bulunulması şart değil. Sitenizde uzun süredir gezinen bir kullanıcıyla, sıcak bir merhaba diyerek iletişime geçebiliyorsunuz.
Dolayısı ile sıcak satışa katkısı inanılmaz fazla olabiliyor. Bunu mağazada gezerken yanınıza yaklaşıp “Yardımcı olabilir miyim?” diyen satış temsilcisi gibi düşünebilirsiniz.
2. İstatistik sayfasını sitenizde gezinen kullanıcıların hangi ürünü incelerken hangi diğer ürünle ilgilendiği bilgisine ulaşmanız gibi bir özelliği var. Bu sayede “Tavsiyede Bulunulan Ürünler” sekmesini daha gerçekçi kullanmanız mümkün hale gelmekte.
3. Son olarak gerçek amacı olan müşterileri yönlendirme ve soru-cevap amaçlı kullanarak hem telefon trafiğinizi azaltabilir, hem de müşterilerinize gerçek kişilerle iletişim kurma keyfi sunabilirsiniz.
Bol kazançlar dilerim.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın