E-ticaret Siteleri İçin Instagram Kullanım Rehberi

No Comments

E-ticaret sitelerinin sosyal ağlardan nasıl faydalanabileceğini anlatmaya devam ediyorum. Bu yazıda da Instagram üzerinden yapabileceklerinizi ve takipçilerinizle olan etkileşimlerinizi satışa nasıl dönüştürebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.
Ürünlerinizi Tanıtın:
Takipçileriniz markanızı biliyor olabilir ancak tüm ürünlerinizden haberdar olamayabilir. Bunun için mutlaka stoklarınıza yeni giren ya da ilk kez satacağınız ürünleri takipçilerinizle paylaşın.
Takipçilerinizden Yardım Alın:
İnsanlar sosyal medyayı etkileşim için kullanırlar. Bu bazen eğlence olurken bazen karşılıklı paylaşımlar şeklinde de gerçekleşebilir. Ürünlerinizi satın alan bir takipçinizden, ürün ile birlikte fotoğrafını isteyebilir ve Instagram sayfanızda paylaşabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizin hoşuna gideceği gibi insanların kendi istekleriyle resim paylaşmak isteyeceğini görebilirsiniz.
Kampanya ve Ek Ürünleri de Unutmayın!
Bir kombin yapmış olabilirsiniz. Bunu neden paylaşmayasınız? Makyaj malzemesi satan bir firmanız neden yüz makyajı için bir set oluşturmasın? İnsanların tercihlerine yardımcı olacağınızı unutmayın.
En çok satan ürünlerinizin yanında tercih edilen ürünleri de paylaşın. Örneğin bujiteri ürünleri satıyorsanız, en çok satan küpenizin yanında kullanmak üzere müşterilerinize bir bileklik önerebilirsiniz.
Bizden Haberler
Tamam biliyorum insanlar sizi çok fazla merak etmezler diye düşünüyorsunuz. Size bir haberim var: Yanılıyorsunuz! İnsanlar onlar için neler yaptığınızı, nasıl bir arka planınız olduğunu daima merak eder. Mutlaka ürün kargolarken, ya da “firmamızda gün sonu” şeklinde tüm personelin bitik hallerini paylaşabilirsiniz. Samimiyet iyidir 😉
Hatta kişisel ürünler satıyorsanız “@ademaltan siparişini hazırlıyoruz” şeklinde bir paylaşımla bir anda ilgi odağı olabilirsiniz.
Ve hashtag!
Hashtag varoldu pazarlamacılara fırsat doğdu. (bu sözün üzerinde biraz çalışırsam atasözü bile çıkarabilirim)
Hashtag kampanyaları hazırlayın. Örneğin “bugün bizimle #makyaj hashtagi ile paylaşım yapan ilk 5 kullanıcımıza %5 indirim” gibi. 500 adet paylaşım görebilirsiniz. Kimbilir takipçi sayınız yeterliyse belki 5,000,000 tane bile olabilir (sanmıyorum ama)
Keyifli satışlar dilerim.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment