E-ticaret Mobil Tasarım ve Uygulamaların Önemi [İnfografik]

No Comments

Mobil cihazların yaygınlaşması, markaların e-ticaret tarzlarını değiştirmesine yol açıyor. Mobil cihazlar, markalara doğru pazarlama taktiklerini kullanmaları halinde her an ve her şekilde müşterileriyle iletişim kurabilme imkanı tanıyor. Baynote’un infografik‘inde bu konuyla ilgili önemli bulgularla karşılaşıyoruz.
Günümüzde akıllı telefon ve tablet kullanıcıları, gittikleri her yere cihazlarıyla beraber gidiyor, bu da demek oluyor ki kaliteli bir mobil deneyim ile müşterilerinize her an ve her şekilde ulaşabilirsiniz. Mobil cihaz kullanıcılarının yüzde 61′i kendilerine iyi bir mobil deneyim yaşatan markalar hakkında olumlu izlenimler ediniyorlar.
Mobil cihazlardan yapılan alışverişlere bakıldığında onlineda yapılan her 10 dolardan 1′inin mobilden geldiğini görüyoruz. 2013′ün ikinci çeyreğinde mobil ticaret hacmi ABD’de 4,7 milyar dolara ulaşırken, büyüme oranı olarak baktığımızda mobil ticaret e-ticaretin yüzde 200 katı büyüme gösterdi.
Öldüğü düşünülen e-mail marketing‘in ise mobil cihazlarla yeniden canlandığı ve müşterilerin yüzde 64′ünün bu mail’leri mobil cihazlardan takip ettiği görülüyor. Gönderilen mail’lerin mobil kullanıcıların kullanımına uygun hale getirilmesinin önemi, bu oranla ortaya çıkmış oluyor. Tüketicilerin e-ticaret sitelerinde harcadıkları zamanın yüzde 48′ini mobil cihazlar kullanarak harcaması da önemli bulgular arasında.
Mobil ticaret satışlarında rakamsal olarak ilk sırayı kıyafet ve aksesuarlar alırken, bilgisayar ekipmanları ve etkinlik biletleri ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. Fiyat bazında baktığımızda ise ilk sırada bilgisayar oyunları ve oyun konsolları yer alırken, ikinci sırada aksesuarlar geliyor.
mobile-commerce-infographic1
Kaynak: http://eticaretmag.com/harcanan-10-dolardan-1i-mobilden/

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın