E-ticaret Hakkında Takip Edebileceğiniz Siteler

No Comments

Yazı başlığı takip edebileceğiniz şeklinde ancak doğrusu sanırım, E-ticaret Hakkında Takip Ettiğim Siteler olmalı. Çünkü bu listede yer alan tüm siteler düzenli olarak takip ettiğim siteleri kapsamakta. Yine de sizin de arşivinizde bulunmasında fayda var.
Kimi siteler ingilizceyken kimisi az güncellenmekte ancak hepsinin de e-ticaret ile ilgilenen kişilerin işine yaraycak bilgiler içerdiğinin garantisini verebilirim.

Webrazzi

webrazzi
Kuşkusuz sadece e-ticaret üzerine değil internet üzerine en başarılı portallerdan biri. E-ticaret, internet gibi pek çok konuya odaklanabilen ve artık gelenekselleşen ödülleriyle tv kanallarına dahi konu olabilmiş bir platform. İnternet ve e-ticaret üzerine pek çok konuyu ilk olarak yayınlamakta ve bilişim sektöründe çalışanlara ve girişimcilere verdiği Kariyer gibi özellikleriyle de öne çıkmakta.

EticaretMag

eticaretmag
E-ticaret üzerine odaklanmış bir blog iken hızlı bir şekilde e-ticaret portalı olma yolunda ilerleyen başarılı bir girişim. Kurucuları arasında pek çok büyük girişimcinin de bulunduğu siteyi günlük olarak en kötü göz gezdirir, hatta zaman zaman beğendiğim yazıları da paylaşırım.
Aynı şekilde Sokak Röportajları kategorisiyle de diğer platformlardan farklı bir şekilde, tüketicilerin de nabzını tutmakta.

Hakan Yalçın

hakan-yalcin
Meslektaşım. Yazıları genelde bilgilendirme yerine kendi fikirleri olsa da 5-6 yazısını okursanız e-ticaret konusunda neler yapabilmiş olabileceğini tahmin etmeniz zor değil. Yazılarının tek kusuru fazla ciddi olması 🙂

SosyalMedya.Co

sosyalmedya-co
Sadece sosyal medya üzerine odaklanmış bir site. Gayet başarılı paylaşımları ile dikkat çekmekte ve sık sık güncellenmekte. Düzenli olarak takip etmenizde fayda var.

GetElastik

getelastic
Sık sık güncellenen ve e-ticaret başta olmak üzere sosyal medya, SEM gibi konularda da paylaşım yapan İngilizce bir platform.
Buradan sonra takip ettiğim siteleri liste halinde paylaşmaya devam ediyorum. Zira tek tek resim hazırlamak ve site içeriğine uyarlamak biraz zor 🙂

  • M. Serdar Kuzuloğlu – İnternet üzerine kişisel blog.
  • Sina Afra – Çok fazla söylenecek bir şey yok. Girişimleri ve bilişim sektörüne kattıkları ortada. Tek sorun yazılarını hiç olmadık bir dilde yayınlayabilmesi.
  • Volkan Kırtok – Dijital pazarlama üzerine kişisel blog.
  • Webduzzi – Ne zaman takip etmeye başladım bilmiyorum ama favorilerimde olduğunu görünce paylaşmak istedim. Ağırlıklı olarak sosyal medya ve SEO konularına değinen bir platform.
  • Interneticaret – Mahir Erkan kişisel bloğu. E-ticaret üzerine kitabı olan Mahir Erkan aynı zamanda Google ile de haşır neşir olması ile dikkatimi çekmişti zamanında. Tek sorunu Google çalışanı olmasından dolayı olsa gerek halen blogspot.com uzantılı domain kullanıyor olması.
  • Social Media Examiner – Tam bir sosyal medya canavarı. İnanılmaz paylaşımları ile dikkat çekmekte. Gerçi ben bu yazıyı yazdığım sırada sitesi  hatası veriyordu ama kısa zamanda düzelecektir diye tahmin ediyorum.
  • Mashable – Amerikan-İngiliz haber, teknoloji ve sosyal medya blog sitesi. Site ağırlıklı olarak sosyal medya haberlerine odaklanmış fakat mobil eğlence ve geliştirme, online video, teknoloji, iş dünyası gibi konular hakkında da haberleri içerir.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın