Amazon, Türkiye Açılımını Türkçe Dil ve Ücretsiz Kargo ile Almanya'da Yaptı

No Comments

Henüz Türkiye’de faaliyet göstermeyen ve dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon, Almanya mağazasına Türkçe dil seçeneği ekledi. Ayrıca Türkiye’ye özel gönderimler için ücretsiz kargo seçeneği de geldi.
E-ticaret devi Amazon’un Türk müşterileri, Amazon.de adresinde tercih edilen dil seçeneğini Türkçe’ye çevirebilecek. Ayrıca 49 Euro ve üzerindeki alışverişlerde sunulan ücretsiz gönderim hizmeti de, Amazon.de’yi Türk müşteriler için cazip bir alışveriş noktası kılıyor.
frpnet.net’in haberine göre ilk aşamada milyonlarca ürüne ve Amazon.de web sitesinin ‘Hesabım’ gibi kullanışlı bölümlerine Türkçe erişim mümkün olacak.

Bu hizmet kapsamında kullanıcılar siteyi Türkçe olarak gezinme kolaylığının yanı sıra, müşteri hizmetlerinden Türkçe olarak e-posta ve telefon desteği alabilecek.

amazon-turkiye-2
Ayrıca sipariş verme ve kargo bilgileri de Türkçe olacak. Zamanla Türkçeleştirmiş yeni sayfa ve özellikler de eklenecek.

‘Mutluluk duyuyoruz’

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber şunları söyledi:
“Müşterilerimize Türkçe alışveriş imkanı ve 49 Euro ve üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin her hangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz”.

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber

Amazon.de müşterileri, 25’ten fazla kategorideki ürüne Amazon’un güvenilir ve hızlı lojistik ağıyla sunduğu teslimat hizmetiyle ulaşabilecek.
Amazon.de’nin Türkçe dil seçeneğine masaüstü ve mobil tarayıcılardan erişilebilecek ve Türkçe dil seçeneği daha sonraki ziyaretler için müşterilerin profiline kaydedilecek.
Amazon.de’nin 2015 yılında İngilizce, Ağustos 2016’da Flemenkçe ve Ekim 2016’da Lehçe hizmete sunulmasının ardından Türkçe, Amazon.de dil seçenekleri arasında dördüncü yabancı dil olarak yer alıyor.
Türkçe dil seçeneğiyle, sitenin Türk ziyaretçileri daha bilinçli alışveriş kararları alabiliyor; satıcılar ile tedarikçiler ise, iş hacimleri ne olursa olsun, Türkçe konuşan müşterilere de ulaşarak işletmelerini daha geniş bir uluslararası ölçeğe taşıyabiliyorlar.
Kaynak: https://onedio.com/haber/amazon-turkiye-738509

Kişisel Yorum: Haber Almanya’da yaşayan Türkler için oldukça önemli. Her ne kadar yabancı dil sorunu pek görünmese de ana dilde hizmet almak eminim mutluluk verici olmuştur. Öte yandan Türkiye’ye hizmet vermeyi planladığı da konuşulan Amazon için belki de bu büyük bir adımın başlangıcıdır. Hem alıcı hem de satıcılar açısından umarım faydalı olur.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Haber listemize katılın!

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster

Leave a Comment