Alve.com 2014 Yılı Tüketici Ürün Tercihlerini Açıkladı [İnfografik]

No Comments

Ürün ve fiyat karşılaştırma motoru Alve.com, Türkiye’deki online alışveriş tutkunlarının 2014 yılı boyunca en çok aradıkları ürünleri bir infografik ile açıkladı.
Kullanıcıların tercih ettiği ürünler arasında ilk sıraları cep telefonları, parfümler, kadın ve erkek ayakkabıları ile pusetler alıyor. Detayları aşağıdaki infografikte bulabilirsiniz.
İnfografiki büyütmek için üzerine tıklayın.
Alve-Top-Products-2014-FINAL
 
Teknoloji kategorisinin şampiyonu 2013’te piyasaya çıkmış olmasına rağmen Samsung Galaxy S4 oldu.Samsung Galaxy S4’ü General Mobile Discovery Elite takip etti. Bu kategoride en çok arananlar arasında kısa sürede oyun tutkunlarının uzun zamandır beklediği Sony PlayStation 4 yer aldı.
Moda kategorisindeki aramalarda; Bleu de Chanel EDT, kadınlar için ise Calvin Klein Euphoria en üst sırada yer aldı. Güzellik kategorisinde kadınların en çok aradığı ürünlerden biri de epilasyon cihazı Braun Silk-epil 7 Skin Spa idi.
Anneler yine güvenlikten ödün vermedi
Baby2Go oto koltuğu-ana kucağı, Prego Armada 2080 bebek arabası ve üç farklı şekilde kullanılabilen Hauch Malibu Travel System bebek arabaları çocuk-bebek kategorisinde  ebeveynler tarafından en çok arananlar arasındaydı.
Hobi-spor kategorisinde Star Wars tutkunlarının favorisi Lego V-Wing Starfighter, Adidas Brasiz STR II ve Nike Lunarglide 5 en çok rağbet gören ürünlerdi.
Türk kahvesi makinesi Arçelik K-3190P ve taşınabilir serinlik sunan mobil tip klima Airfel AP09 ev-bahçe kategorisinin yıldızları oldu.
Fiyat ve ürün karşılaştırma motoru Alve.com’un Ülke Müdürü, “Türkiye’deki internet popülasyonunun büyük bir kısmı ürün ve karşılaştırma motorlarının sunduğu hizmetlerin henüz tam anlamıyla farkında değil. Ancak her geçen gün plaftormumuzu deneyen insan sayısı arttıkça giderek bir trend oluşuyor. Bu kullanıcılar, Türkiye’deki en ünlü mağazaların sunduğu çeşitli ürünlere 7 gün 24 saat boyunca kolaylıkla göz atabildikleri için platformumuzun fiziksel bir alışveriş merkezine eşdeğer olduğunun farkındalar. Dahası, platformumuz bu ürünleri düzenli bir şekilde sunuyor, tüketicilere farkı ürünleri ve fiyatları kıyaslamaları için kolaylık sağlıyor. 2015 yılında daha fazla Türk tüketicisinin daha bilinçli satın alma kararları vereceğini ve hizmetlerimizi günlük yaşantılarına dahil edeceğini düşünüyoruz” dedi.
Kaynak: http://eticaretmag.com/alve-com-2014-yili-tuketici-urun-tercihlerini-acikladi-infografik/

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın