Adwords Reklamları Optimizasyon Araçları

No Comments
Adwords reklamlarını kullanırken faydalanabileceğiniz ve reklamlarınızdan en iyi sonuçları almanıza yardımcı olacak araçlar aşağıdadır. Bu araçlar ile yeni anahtar kelimeler bulma, tahmini trafik gibi bilgilere ulaşarak planlamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hedefleme araçları:
Anahtar Kelime Aracı size, reklam gruplarınıza ekleyebileceğiniz yeni anahtar kelime fikirleri sağlayabilir. Ayrıca negatif anahtar kelimeler bulabilir, anahtar kelime trafiğini tahmin edebilir ve reklamlarınızı da tetikleyebilecek ek anahtar kelimeleri görebilirsiniz.
Yerleşim Aracı size, web sitelerinizde ve Görüntülü Reklam Ağı’nda reklamlarınızı gösterebileceğiniz alanlar ile ilgili fikirler verebilir. Bu aracı, kampanyanızla alakalı olan ve diğer potansiyel müşterilere ulaşmanıza yardımcı olabilecek yerleşimleri bulmak için kullanın.
Trafik Tahmincisi, anahtar kelimeler için trafik ve maliyet tahminleri sağlar. Anahtar kelimenin durumu, arama hacmi, ortalama tıklama başına maliyeti (TBM), gün başına maliyeti ve ortalama konumu ile ilgili tahminler alabilirsiniz.
“Arama terimleri” raporu ve Arama Sorgusu Performans raporu, reklamınızı tetikleyen her bir arama sorgusunu görmenize olanak sağlar. Bu arama terimlerinden bazıları iyi performans göstermişse, bunları anahtar kelime olarak ekleyebilirsiniz. Bazı terimler alakasızsa, bunları negatif anahtar kelime olarak ekleyerek reklamınızın söz konusu arama sorgusu için gösterilmesini engelleyebilirsiniz.
Optimizasyon araçları:
Fırsatlar sekmesi, tek bir merkezi noktadan tüm hesabınıza ilişkin optimizasyon fikirleri sağlar. Hesabınızın etkisini potansiyel olarak artırma yollarını keşfetmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Önerilen fikirleri inceleyebilir ve beğendiklerinizi doğrudan hesabınıza uygulayabilirsiniz.
Web Sitesi Optimize Edici, web sitenizin içeriği üzerinde denemeler yaparak kullanıcıların en iyi tepki verdiği içeriği belirlemenize olanak sağlar. Web sitenizde, test etmek istediğiniz kısımları seçebilirsiniz. Bunun ardından, biz de site trafiğinizin bir bölümü üzerinde bir deneme yürütürüz. Elde edilecek sonuçlar, hangi içeriğin daha fazla satış sağladığını veya başarılı olduğunuz diğer noktaları belirlemenize yardımcı olur.
Dönüşüm Optimize Edici, size daha düşük bir maliyetle daha fazla dönüşüm getirmek için dönüşüm verilerinizi kullanır. Kârlı olmayan tıklamaları önlemek ve olabildiğince çok sayıda kârlı tıklama almanızı sağlamak için reklam sunumunuzu optimize eder.
İzleme araçları:
Google Analytics, kullanıcıların sitenizin adresini nasıl bulduğunu, sitenizde nasıl gezindiğini ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmak için yapabileceklerinizi gösterir. Bu bilgilerle, web sitenizin yatırım getirisini ve dönüşümleri artırabilir ve Web’de daha çok para kazanabilirsiniz.
Dönüşüm izleme, dönüşümleri (satın alma, kayıt, sayfa görünümü veya potansiyel satış gibi sizin için değerli olan her tür kullanıcı davranışını) ölçmenize yardımcı olur. Dönüşüm izleme, sonuç olarak AdWords reklamlarınızın ve anahtar kelimelerinizin sizin için ne kadar etkili olduğunu belirlemenizi sağlar. Dönüşüm verilerini ayrıca, Google ve Görüntülü Reklam Ağı’nda reklamlarınız için ne kadar teklif vermeniz gerektiğine karar verirken de kullanabilirsiniz.
Kampanyalarınız‘daki hesap istatistikleri sekmesi performansınızla ilgili hızlı bilgiler sağlayabilir. Özelleştirilebilir sütunlar, filtreleme ve segmentasyon seçenekleri ile, hesabınız yoluyla sizin için öneli olan verilere odaklanabilirsiniz.

Bir e-ticaret danışmanı olarak uzun süredir e-ticaret, SEO ve Google Ads gibi konulara kafa yoruyorum. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum. E-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret danışmanlığı ya da Google Ads yönetimi hizmeti almak istiyorsanız tarafıma iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine bilgilerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz, çünkü paylaşmayı seviyoruz :)

Dijital pazarlama ve e-ticaret danışmanlığında edindiğimiz tecrübeyi markanız için değerlendirelim.

Daha fazla blog yazısı

Tümünü Göster
No Comments

Yorum Bırakın